Neden Vegandmore?

Kendisi Diş Hekimi olan bir müşterimizin bizimle paylaşmış olduğu yazısını biz de sizlerle paylaşalım istedik.

SAĞLIKLI BESLENME 

Mesleğim gereği sık sık köy ve ilçe okullarına koruyucu ağız ve diş sağlığı çalışmaları için gitmekteyim ve fırsat buldukça gitmiş olduğum yerlerden doğal gıda ürünleri satın almak için de çok çaba sarf ediyorum. Fakat çabama göre aldığım sonuç maalesef çok yetersiz kalıyor. Bizzat yaşamış olduğum gözlemlerimi sizlerle de paylaşmak isterim.

Köylerde yaşayan insan sayısı, canlılık azalmış. O eski dönemlerdeki çalışan, üreten insanlar, sokaklarda neşe içinde koşturan cıvıl cıvıl çocuklar yok. Örneğin doğal, katkısız gıda ürünleri ile beslenmemiz gerektiğini düşündüğüm için köy yumurtası almak istiyorum ancak bulmakta çok zorlanıyorum. “Tavuk yetiştirmekle uğraşmıyoruz artık, biz de satın alıyoruz” diyen köylü sayısı çok fazla. Sadece yumurtada değil, diğer et ve süt ürünleri, sebze meyvede de benzer söylemleri duymak beni çok üzüyor. 

Doğal, katkısız, organik ürünler pahalı. Çünkü onlara ulaşmak çok emek ister hale geldi. Çünkü azlar. Böyle giderse de eser miktarda kalacaklar. Pazarlarda ya da marketlerde köy tavuğu, gezen tavuk yumurtası diye satılan yumurtalar hepimizin kafasında soru işareti oluşturuyor, acaba  öyle mi gerçekten diye düşündürüyor hepimizi.  

Özetle, gerçekten sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmak çok zor hale geldi. Bir diş hekimi olarak, kronik hastalıkların, immun sistem hastalıklarının çok artmış olduğunu üzülerek tespit etmekteyiz. 

Belirli bir genetik alt yapıyla hayata merhaba deriz. Sonrasında ise en az genetik faktörler kadar önemli olan çevresel faktörlerdir. Genetik konuda şu an yapılabilecek fazla bir şey olmasa da çevresel faktörlerin ipleri bizim elimizde.

– Güven, samimiyet gibi ruhumuzu besleyen ortamlarda yaşamamız, kendimizle ve çevremizle barışık hayat sürerek ruh sağlığımızı korumamız, 

– Doğru ve sağlıklı beslenmemiz, 

– Uykumuzu almamız, bedenimizi dinleyip ihtiyacı olanı vermemiz, 

– Hareketli yaşamı tercih edip vücudumuzu işleyen demir ışıldar atasözündeki gibi ışıldatmamız; *İmmun sistemimizi yani bağışıklık sistemimizi hep güçlü tutmamız bizi birçok hastalıktan koruyacaktır. 

İşte bu nedenlerden dolayı sizinle tanışmış olmaktan çok mutluyum.

Gıda mühendisleri kontrolünde, titizlikle seçilerek bizlere sunmuş olduğunuz tamamen doğal ve sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmak sayenizde artık çok kolay.

Bir sağlıkçı olarak sitenizden alışveriş yapmaya devam edeceğim ve herkese şiddetle tavsiye edeceğim.

Sağlıklı ve doğal beslenme konusuna verdiğiniz önem ve katkılardan dolayı sizlere çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 

 

Düşünceleriniz